Přivítání

Zdravím Tě, poutníku.
Říkají mi Jitko, Iris, Arisu, doktorko, ale na oslovení zase až tak nesejde. Tohle je moje virtuální doupě, které je více či méně obrazem toho, co se mi děje v hlavě. Z toho vyplývá, že se jedná hlavně o obrazy a útržky dojmů, neboť jsem bytost vizuální, citová a lyrická. To je můj způsob, jak sdělovat poznatky a zážitky, protože jazyk sám o sobě je mnohdy zoufale nedostatečný. Něco o tom vím i po odborné stránce, protože každý den popisuji odbornými termíny psychický stav a prožívání jiných lidí, a i termíny specializovaného jazyka zde často nestačí.
Pracuji jako doktorka na psychiatrii, kterážto práce mě baví a naplňuje, líp jsem si vybrat nemohla. Žiji spíš uvnitř sebe než navenek, jsem iracionální hypersenzitivní introvert neustále zahlcený podněty a vyvíjející různé snahy v sobě ty podněty nějak utřídit. Poslední dobou se mi to díky práci s (ne)vědomím docela daří a citlivost, která mi byla vždycky jenom na obtíž se stává mým hlavním pracovním nástrojem. Dlouho jsem žila ve světě, který byl pro mě nesrozumitelný a nepřátelský, lidi mě mátli a já jsem měla pocit, že je nemám ráda a nikdy mít nebudu. Nerozuměla jsem jim, protože na mě působili dvojznačně, nedokázala jsem se vyrovnat s tím, že z nich mám nějaký dojem, vysílají různé neuvědomované signály, ale vědomě se chovají úplně jinak. Postupem času ale rozumět začínám, vlastně jsem rozumněla vždycky a velmi dobře, jen jsem si myslela, že to co je vědomě dávané na povrch je podstatné a skutečnější. Tohle jsem ale tehdy nevěděla a neměla jsem nikoho, kdo by mi to vysvětlil, zjistila jsem to sama o mnoho let později. Pravdou ale je, že bez lidí žít nemůžu a ani nechci, zjišťuju, že lidé jsou můj největší zájem, nedokážu jim odolat, lidská duše je pro mě krajinou zaslíbenou a učím se různým technikám, jak po ní putovat.
Mám pocit, že mi věk spíš svědčí než škodí, cítím se s postupujícím časem líp a líp, jak odhaluji a rozuzluji různé vnitřní konflikty, které mi dřív ztrpčovaly život, jako bych žila v kleci a teď se protahuji a narovnávám a zjišťuji, že mám asi i křídla.
Pokud budeš chtít, můžeš se kousek proletět se mnou.

Žádné komentáře: